zakład produkcji środków farmaceutycznych
Elanda Elanda Elanda

Aktualności

  • Z przyjemnością informujemy, że firma Elanda po raz kolejny otrzymała nagrodę „PRODUKT ROKU” dla produktu AFRONIS w kategorii preparaty „Przeciwtrądzikowe zewnętrzne”.
    2016-04-26
  • Z przyjemnością informujemy że, nasz produkt dla dzieci „Herbatka owocowa z koperkiem” został wyróżniony przez ekspertów Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Zdobyty certyfikat „Doceń polskie” i tytuł TOP PRODUKT potwierdza najwyższą, jakość i rodzime pochodzenie wyrobu. Decyzja o przyznaniu prestiżowego godła „Doceń polskie” zapadła podczas piętnastego już audytu artykułów spożywczych.
    2015-02-06
  • Miło nam poinformować, że Herbatka wspomagająca prawidłowy poziom cukru została uhonorowana statuetką SUPERPRODUKT 2014 – w kategorii środki żywności diabetyków i otyłych w plebiscycie czytelników magazynu Pen Dobre dla diabetyka 2014
    2014-12-17

PRODUKTY

Senes

SENES to zioła do zaparzania w saszetkach do krótkotrwałej terapii zaparć. Produkt leczniczy (OTC) dostępny w aptece bez recepty.

Wskazania

Produkt przeznaczony jest do krótkotrwałej terapii zaparć.


Przeciwwskazania

Niedrożność i zwężenie jelit, stany zapalne jelita grubego (np. wrzodziejące zapalenie okrężnicy, choroba Leśniowskiego-Cronha), zapalenie wyrostka robaczkowego oraz bóle w jamie brzusznej niewiadomego pochodzenia, stany silnego odwodnienia i utraty elektrolitów, nadwrażliwość na senes.
Nie zaleca się stosowania poniżej 12 lat.


Postać farmaceutyczna

Zioła do zaparzania w saszetkach.


Substancja czynna

1 saszetka zawiera Sennae folium 0,825 g,  Sennae fructus angustifoliae  0,275 g.   
1 saszetka zawiera 28 mg pochodnych antrahydrochinonu  w przeliczeniu na Sennozyd B.


Ciąża i karmienie piersią

Nie zaleca się stosowania leku w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Podmiot odpowiedzialny

Elanda Zakład Produkcji Środków Farmaceutycznych Negril Beta Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością  Sp. j., 97-340 Rozprza, ul. Sportowa 9


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.